Skočiť na hlavný obsah

Športové všeličo

Dňa 26.09.2019 sme pripravili počas Európskeho týždňa športu pre našich žiakov  II. ročník športového dňa s názvom Športové všeličo. V priebehu tohto dňa si žiaci mohli zašportovať a zmerať medzi sebou sily v rôznych športových súťažiach ako sú: slalom s loptičkou pomedzi kužele so streľbou na bránu vo florbale, bežecká štafeta s prekážkami, preteky na žinenkách, preskoky cez švihadlo, zábavná prekážková dráha a bedminton. Športový deň sa aj tento rok uskutočnil vďaka podpore Žilinského samosprávneho kraja, ktorý poskytol grant pre našu školu s názvom “Vráťme šport do škôl”.

Všetky športové súťaže boli tímové, žiaci museli využiť svoju šikovnosť na maximum a rivalita medzi jednotlivými triedami bola vysoká. Atmosféra počas celého dňa  bola výborná, žiaci aktívne športovali počas celého dňa. Oddýchli si od tradičného sedavého spôsobu vyučovania a tí najaktívnejší boli odmenení zaujímavými športovými pomôckami.

Všetkým, ktorí boli súčasťou nášho športového dňa ďakujeme za spoluprácu. Sme radi, že môžeme pomocou športu a s podporou Žilinského samosprávneho kraja viesť žiakov k zdravému životnému štýlu, podporiť sociálne vzťahy a spoluprácu medzi našimi žiakmi, motivovať ich k pravidelnejšiemu vykonávaniu pohybových aktivít a v neposlednom rade umožniť žiakom prežívať radosť zo športu.