Skočiť na hlavný obsah

Jozef Nevedel majstrom Slovenska na 10 km

V sobotu 30. marca sa bežci Kysuckého Nového Mesta zúčastnili majstrovstiev Slovenska v cestnom behu na 10 km. Preteky sa konali v Strážskom v rámci 14. ročníka Laboreckej desiatky a my sme obsadili obe juniorské kategórie. Najväčší úspech dosiahol Jozef Nevedel. Hneď po štarte bežal  vpredu, spomedzi juniorov s ním držal krok do 4 km jeho najväčší súper V. Čerep (TJ Obal servis Košice). Jozef sa mu postupne vzďaľoval a do cieľa dobehol v čase 34:34,5 (nový osobný rekord o viac ako minútu) ako víťaz juniorov s vyše 20 sekundovým náskokom pred V. Čerepom. Medzi juniorkami v behu na 10 km mala premiéru Lucka Ondrušková. Lucka podala výborný výkon, v čase 42:12 dobehla druhá. Našim bežcom blahoželáme a držíme im palce na najbližších podujatiach, ktoré sa konajú práve v našom meste: 14. apríla Kysucká desiatka, 27. apríla majstrovstvá Slovenskej republiky na 10 000 m.