Skočiť na hlavný obsah

Kysucký mikrofón 2021

     Žatva je veľká, ale robotníkov málo... Presne táto veta z Evanjelia sv. Lukáša vystihuje piatok 15. 10. 2021. V tento deň sa v Dome kultúry v Čadci konala regionálna súťažná prehliadka mladých moderátorov pod názvom „Kysucký mikrofón“. Z našej školy sa jej zúčastnili iba štyria žiaci, čo je výrazne menej v porovnaní s inými rokmi. Samozrejme, prispela k tomu aj súčasná „koronová“ doba, no aj možný strach tých, ktorí na takejto súťaži ešte neboli a nemali tak predstavu, čo ich čaká. Ale aj tak sa našli hrdinovia, ktorí nenechali nič na náhodu a zodpovedne sa pripravili na všetky disciplíny – čítanie rýchlych správ, vlastná reklama, interview so zaujímavým človekom, moderovanie vlastnej relácie a úplnou novinkou bola akčná reportáž. Príprava však nebola jednoduchá a určite nie krátkodobá. Ale vyplatila sa, pretože naši „robotníci“ zožali všetku úrodu.

VÝSLEDKY
Kategória mladších žiakov:                

  1. miesto: Matúš Máca (III. B)                         
  2. miesto: Ján Hromádka (II. B)
  3. miesto: Mária Gáboríková (II. B)

Kategória starších žiakov:

1. miesto: Natália Kubištová (IV. A)

Všetci štyria automaticky postupujú do krajského kola v Žiline. Ak situácia dovolí, tak naživo, ak nie, tak online, čo bude pre nich ďalšia nová skúsenosť.
            Sme na nich nesmierne hrdí a budeme im veľmi držať palce, aby sa im tak výborne darilo aj naďalej. A možno z nich raz vyrastú úspešní moderátori a reportéri, ktorých bude poznať celé Slovensko.

Mgr. Katarína Gažová