Skočiť na hlavný obsah

Majstri pera

       Darilo sa nám aj na literárnom – „spisovateľskom“ poli. Ešte v marci 2020 bol vyhlásený 2. ročník celoslovenskej súťaže Rozlet usporiadaný občianskym združením Literárne umenie.  Do tejto výzvy sa zapojili Dominika Sýkorová a Peter Šotkovský, ktorí zabojovali svojimi básňami nielen o záujem poroty, ale aj o pozornosť online hlasujúcich. Vyhodnotenie tejto súťaže sa uskutočnilo 22.9. v Trnave a veľmi sme sa potešili, že Dominika Sýkorová - zaujala nielen porotu, pretože získala Cenu poroty za poéziu v kategórii 19-20 rokov – 3. miesto, ale svojimi básňami oslovila aj hlasujúcich na internete, ktorí jej dali toľko hlasov, až sa dostala na 2. miesto v online hlasovaní za poéziu v kategórii 19-20 rokov.

víťazka diplomy

          Literárne snaženie našich študentov však nekončí. Úspech sme zaznamenali aj v ďalšej literárnej súťaži  - Literárna Senica Ladislava Novomeského, do ktorej prispela svojimi básňami Katarína Čanecká  a zaslúžene získala krásne 1. miesto v kategórii poézia.

diplom

       Do súťaže Literárna cena Janka Frátrika 2020 poslalo svoje literárne práce 96 žiakov a študentov základných, stredných a základných umeleckých škôl z celého Slovenska a medzi nimi bol aj náš zástupca – Matúš Máca. Matúš bol v kategórii, ktorá, podľa usporiadateľov, mala veľmi vysokú úroveň. Preto sa naozaj tešíme z jeho čestného uznania.

       Sme naozaj hrdí, že máme na našej škole takýchto nadaných žiakov a musíme veriť, že ich záujem o literatúru bude aj naďalej taký veľký. Zároveň chceme povzbudiť aj ostatné utajené talenty, ktoré v zásuvke svojho stola skrývajú skvosty a boja sa ich vytiahnuť na svetlo. Príkladom vám všetkým môže byť práve Dominika Sýkorová, ktorá celé tri roky štúdia držala v sebe básnického ducha, až sa nakoniec rozhodla vypustiť ho vo štvrtom ročníku a jej odvaha bola patrične ocenená. Tak len smelo do toho!

Mgr. Katarína Gažová