Skočiť na hlavný obsah

Športovci roka 2019 – A. Faktorová, J. Nevedel, M. Roman

V piatok 17. 1. sa v Dome kultúry v Čadci uskutočnil tretí ročník galavečera Športovec roka na Kysuciach. Nás teší, že medzi ocenenými nechýbali ani študenti nášho gymnázia. V kategórii atletika si prvenstvo zaslúžene odniesol trojnásobný juniorský majster Slovenska Jozef Nevedel. Víťazstvo v kategórii florbal za skvelé výkony a úspešnú reprezentáciu si prebrala Alexandra Faktorová. V kategórii hokej zvíťazil reprezentant Slovenska Miloš Roman, tretie miesto obsadil jeho brat Michal Roman, bývalý žiak našej školy. Cenu za mimoriadny prínos pre šport na Kysuciach získal Mgr. Milan Slivka – tréner (v roku 2019 získali jeho zverenci 17 medailí na majstrovstvách Slovenska), v minulosti reprezentant Československa, ktorý sa zaslúžil o vybudovanie tartanovej dráhy v Kysuckom Novom Meste, ako aj o zorganizovanie viacerých majstrovstiev Slovenska v cestnom behu a na dráhe. Sprievodné slovo galavečerom Športovec roka na Kysuciach patrilo našim bývalým žiakom Alexandre Kocúrovej a Jankovi Gajdošíkovi.

Našim oceneným športovcom a učiteľovi Mgr. Milanovi Slivkovi blahoželáme a veríme, že našu školu a mesto budú úspešne reprezentovať aj naďalej.