Skočiť na hlavný obsah

Exkurzia Osvienčim

Dňa 9. mája 2019 sme sa my, žiaci tretieho ročníka, zúčastnili exkurzie v susednom štáte Slovenskej republiky. Spočiatku zamračené počasie sa neskôr zmenilo na dážď, a ako je v Poľsku zvykom, nechýbal ani silný vietor a zima, ktorá však harmonicky dopĺňala pochmúrnu atmosféru miesta, na ktoré sme sa v ten deň vybrali. Naším cieľom bolo...

Čítať ďalej

Odvolacie konanie

Uchádzačom, ktorí vyhoveli kritériám a umiestnili sa v poradí 49 a viac, bude vydané rozhodnutie o neprijatí. Toto rozhodnutie si môže rodič vyzdvihnúť na sekretariáte školy v pondelok 20.5.2019 od 7:00 do 14:00. Ak si ho nevyzdvihne, bude mu zaslané poštou.

Rodič proti neprijatiu svojho dieťaťa, ktoré vyhovelo prijímacím skúška...

Čítať ďalej

Výsledky prijímacích skúšok

Zoznam uchádzačov o štúdium na gymnázium podľa splnených kritérií

Prosím čítajte pozorne všetky informácie, ktoré sú uvedené na stránke!

Súčasná legislatíva umožňuje uchádzačom o štúdium na strednej škole podať prihlášky na viaceré školy. Uchádzač musí svoj záujem potvrdiť zápisom na štúdium. Z toho dôvodu je možné, že niektorí uchádzači, ktorí...

Čítať ďalej

Víťazíme na krajskom kole v atletike stredných škôl

        V tretí deň májový, hoc nám neprialo počasie, dopriala naším bežcom Nike (bohyňa víťazstva). Našu školu reprezentovali v štyroch bežeckých disciplínach:

Petra Belešová z II.B                       beh na 100m - študentky
Alexandra Faktorová z II. B           beh na 800m - študentky
Lucia Ondrušková z I.B                  beh na 1500m - študentky
Jozef Nevedel z III.B                        beh na 3000m - študenti.

Čítať ďalej

Hviezda slova

Úspechy našich žiakov zaznamenávame v každom odbore. V súťažiach sa musia predviesť aj ako výborní rečníci, aby tak dokázali obhájiť svoju prácu. No sú aj súťaže krásneho slova a tu sa prejaví predovšetkým ich talent na umenie, cit pre slovo a zmysel pre pochopenie textu.

Čítať ďalej

Zurabája

Palárikova Raková je národná súťažná prehliadka ochotníckych divadelných súborov s inscenáciami pôvodnej slovenskej dramatickej tvorby. Uskutočňuje sa každoročne v Dome kultúry v Čadci a v Rakovej, v rodisku jedného z najvýznamnejších slovenských dramatikov Jána Palárika. Tento rok sa konal už jej 52. ročník a naše gymnázium sa ho mohlo zúčastniť.

Súťažné i nesúťažné predstavenia prebiehali v dňoch 24.4. –...

Čítať ďalej

Lucka Ondrušková a Jozef Nevedel majstrami Slovenska

   V sobotu 27. apríla sa v našom meste uskutočnili majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na 10 000 m. Medzi juniorkami štartovala Lucia Ondrušková. Viac ako polovicu trate sa držala so súperkami v skupinke, ale v záverečných kilometroch sa súperkám odpútala a v čase 42:12,92  si dobehla po svoj prvý titul majsterky Slovenska. Jozef Nevedel sa dokázal sa udržať v skupinke veľmi dobrých bežcov, aby v závere ešte zrýchlil a dobehol si v osobnom rekorde 34:01,75 po víťazstvo a titul medzi juniormi.

Čítať ďalej

Žilinský kraj na križovatkách dejín

     V piatok 26. apríla sa na našej škole uskutočnilo zaujímavé podujatie s pracovníkmi Kysuckého múzea. Mgr. Martin Turóci, PhD. prezentoval viaceré publikácie Kysuckého múzea (Žilinský kraj na križovatkách dejín, Zemianske rody na Kysuciach, Čadca a okolité obce v správe panstva Strečno od konca 18. do polovice 19. storočia, Acta regionalia), viažuce sa k významným...

Čítať ďalej