Skočiť na hlavný obsah

Druhé miesta Lucky Ondruškovej a Adama Behúňa

Vo štvrtok 7. 11. sme sa zúčastnili už tradičného 53. ročníka Behu 17. novembra v Žiline. Preteky sa konali v ťažkom kopcovitom teréne. Ako prvá z našich sa postavila na štart dievčat (r. 2003-2005) Anetka Muráriková, ktorá štartovala prvýkrát na bežeckých pretekoch. Anetka podala na 800 m dlhej trati výborný výkon. Začala odvážne, prvých 200 m viedla. Na vrchole stúpania bola na treťom mieste, v klesaní jej trochu chýbali sily, ale i tak dobehla na peknom šiestom mieste spomedzi 39 štartujúcich. Medzi chlapcami r. 2000-2002 na 1600 m bežal Adam Behúň.

Čítať ďalej

Šampióni z gymnázia

            Niekto zbiera známky, niekto športové úspechy a my zbierame víťazné diplomy z hovoreného slova. Po roku sa nám opäť podarilo prevalcovať okolité školy pomocou našich skvelých moderátorov. 18.10. 2019 sme v Čadci na okresnom kole v súťaži mladých moderátorov - Kysucký mikrofón - zabodovali najlepšie, ako sme vedeli.

Čítať ďalej

Župná kalokagatia

Dňa 20.09.2019 sme sa v zložení Petra Belešová, Alexandra Faktorová, Lucia Ondrušková, Lucia Ozsvaldová a Jozef Nevedel v sprievode PaedDr. Gabriely Jančigovej zúčastnili okresného kola Župnej kalokagatie. Už tradične ho Obchodná akadémia D. M. Janotu v Čadci.

Čítať ďalej

Víťazíme na krajskom kole v atletike stredných škôl

        V tretí deň májový, hoc nám neprialo počasie, dopriala naším bežcom Nike (bohyňa víťazstva). Našu školu reprezentovali v štyroch bežeckých disciplínach:

Petra Belešová z II.B                       beh na 100m - študentky
Alexandra Faktorová z II. B           beh na 800m - študentky
Lucia Ondrušková z I.B                  beh na 1500m - študentky
Jozef Nevedel z III.B                        beh na 3000m - študenti.

Čítať ďalej

Hviezda slova

Úspechy našich žiakov zaznamenávame v každom odbore. V súťažiach sa musia predviesť aj ako výborní rečníci, aby tak dokázali obhájiť svoju prácu. No sú aj súťaže krásneho slova a tu sa prejaví predovšetkým ich talent na umenie, cit pre slovo a zmysel pre pochopenie textu.

Čítať ďalej

Lucka Ondrušková a Jozef Nevedel majstrami Slovenska

   V sobotu 27. apríla sa v našom meste uskutočnili majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na 10 000 m. Medzi juniorkami štartovala Lucia Ondrušková. Viac ako polovicu trate sa držala so súperkami v skupinke, ale v záverečných kilometroch sa súperkám odpútala a v čase 42:12,92  si dobehla po svoj prvý titul majsterky Slovenska. Jozef Nevedel sa dokázal sa udržať v skupinke veľmi dobrých bežcov, aby v závere ešte zrýchlil a dobehol si v osobnom rekorde 34:01,75 po víťazstvo a titul medzi juniormi.

Čítať ďalej
ocenené

Hviezdoslavov Kubín

Ó, mojej matky reč je krásota, je milota, je rozkoš, láska svätá...

To sú slová nášho najväčšieho slovenského básnika P. O. Hviezdoslava. A v duchu týchto slov sa niesla aj najznámejšia recitačná súťaž Hviezdoslavov Kubín, ktorá prebehla na našej škole v polovici marca. V rámci celého Slovenska to bol už je 65. ročník.

Čítať ďalej

SOČKÁRI NÁM UROBILI RADOSŤ

V tomto školskom roku sa niektorí žiaci našej školy rozhodli vytvoriť svoju odbornú prácu, pričom sa zaujímali o problematiku zdravotníctva, chémie, biológie, histórie,  či psychológie. Ich práca počas celého roka bola systematická a výsledkom ich snaženia boli vskutku veľmi kvalitné práce, ktoré reprezentovali školu od okresného až po krajské kolo.

odbor 03: Chémia, potravinárstvo

Čítať ďalej