Skočiť na hlavný obsah

Športový deň 2018

rope skipiping

Školský rok je ešte len na svojom začiatku, ale my sme sa rozhodli, že našich žiakov hneď od začiatku poriadne rozhýbeme. Preto sme dňa 26.09.2018 pripravili počas Európskeho týždňa športu projekt Športový deň. Počas tohto Športového dňa si žiaci mohli zašportovať a zmerať medzi sebou sily v rôznych športových súťažiach. Myšlienka Športového dňa vznikla vďaka podpore Žilinského samosprávneho kraja, ktorý poskytol grant pre našu školu s názvom “ Vráťme šport do škôl”.

Žiaci si v tento deň mohli vybrať z množstva športových aktivít. Ako prvé prebehli súťaže v atletike. Beh na 60 metrov preveril rýchlostné schopnosti našich žiakov a status najrýchlejší žiak získal Juraj Pavlusík z III.A. Najrýchlejšou bežkyňou našej školy sa stala Petra Belešová z II.B. Ďalšou súťažou bola štafeta, preverujúca rýchlosť, koordináciu, ale aj spoluprácu žiakov, pretože žiaci museli prejsť 25 metrov čo najrýchlejšie cez prekážky a späť. Túto súťaž vyhrali žiaci z 2.A v zostave - Simona Bollová, Simona Barancová, Natália Jánošíková a Martin Kapusta. Poslednú časť súťaží v atletike tvoril skok do diaľky z miesta. Titul najlepší skokan v kategórií chlapcov získal Juraj Pavlusík z III.A a z kategórie dievčat to bola Alexandra Faktorová z II.B.

 

Na preverenie kondičných schopností našich gymnázistov slúžila disciplína rope skipping. Táto súťaž si vyžadovala veľkú dávku vytrvalosti, trpezlivosti, ale taktiež sa žiaci  nemohli pomýliť a ani si oddýchnuť. Status najvytrvalejší športovec získala Andrea Pauková z III.A.

Samozrejme, v našom Športovom dni nesmela chýbať ani kolektívna športová hra. Jednou z najobľúbenejších športových hier našich žiakov je floorball. Každá trieda sa snažila zostaviť čo najlepší tím, ale prvé miesto mohlo vyhrať iba jedno družstvo. Tento úspech sa podaril nováčikom na našej škole I.B v zostave Laura Chúpeková, Nikola Masnicová, Lucia Ondrušková, Lucia Ozsvaldová, Alex Imrišek, Peter Masaryk,  Maroš Šidlík a Ivan Muška. 

Poslednú časť nášho Športového dňa tvoril tradičný stolnotenisový turnaj, v ktorom titul najlepšieho hráča v stolnom tenise získal Martin Kapusta z II.A.

Všetkým žiakom srdečne gratulujeme a sme radi, že môžeme pomocou športu a s podporou Žilinského samosprávneho kraja viesť žiakov k zdravému životnému štýlu, podporiť sociálne vzťahy a spoluprácu medzi našimi žiakmi, motivovať ich k pravidelnejšiemu vykonávaniu pohybových aktivít a v neposlednom rade umožniť žiakom prežívať radosť zo športu.