Skočiť na hlavný obsah

Kysuckí gymnazisti v teréne

Prvaci

Dňa 5.5.2022 sa žiaci prvého ročníka nášho gymnázia zúčastnili biologickej exkurzie. Kolesá nášho autobusu smerovali na južné Slovensko. Prvou zastávkou bolo arborétum v Tesárskych Mlyňanoch. Nádherná botanická záhrada pod holým nebom s rozlohou 67 ha ponúka návštevníkom 2000 druhov rastlín. V máji, keď všetko kvitne, je to doslova pastva pre oči. 
Našou druhou zastávkou bol Národný žrebčín v Topoľčiankach. Privítala nás milá pani sprievodkyňa, previedla nás troma konskými stajňami, žrebce a kobyly sme si mohli pohladkať. Vedeli ste, že aj kone majú svoj kolotoč? Videli sme taktiež ich najvýznamnejšieho koňa, ktorého naša republika darovala anglickej kráľovnej Alžbete II. 
Po ďalšom presune autobusom bola našou poslednou zastávkou Zubria zvernica v Lovciach. Uchvátil nás prvý pohľad na majestátne a silné zubry hrivnaté. Sú chráneným druhom a pán, ktorý sa tu o ne staral, nám priblížil ich históriu a spôsob života. 
Na spiatočnej ceste nasledovala už len krátka zastávka v Prievidzi. Večer sme si líhali unavení, ale s dobrým pocitom, že sme toho veľa videli. Chceli by sme sa poďakovať pani učiteľkám Jančigovej a Kormanovej za krásny deň plný poznania a zážitkov.