Skočiť na hlavný obsah

Paláriková Raková s našimi aktívnymi redaktormi

team

Naše video z Palárikovej Rakovej

Na 54. ročníku národnej súťažnej prehliadky ochotníckeho divadla Palárikova Raková sme my, žiaci Gymnázia v Kysuckom Novom Meste, dostali jedinečnú príležitosť. Boli sme prizvaní do samotného centra diania - stali sme sa súčasťou organizačného štábu v Dome kultúry v Čadci ako študentský redakčný tím. Počas troch dní sme sledovali krásne predstavenia rôznych žánrov. Nie je veru bežné, vidieť za taký krátky čas toľko divadelných hier. Robili sme rozhovory s hercami, pýtali sa ich napr. čo pre nich divadlo znamená, čo majú spoločné so svojou postavou, aký je odkaz ich predstavenia... Bolo nádherné rozprávať sa s ochotníckymi hercami aj režisérmi, spoznávať ich umelecké vnímanie, pohľad na svet a hlavne vidieť entuziazmus a vášeň pre divadlo, ktoré v sebe chovajú. Pôsobilo to na nás veľmi inšpiratívne.
Na interview sme si vybrali aj zopár divákov, ktorí si hry užívali z hľadiska a podali nám svoj pohľad na odohrané predstavenia videné z druhej strany.
Po tejto skvelej skúsenosti je zrejmé, že divadlo stále žije a neprestáva byť dôležitým kultúrno-spoločenským hýbateľom. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

hra   hra

 

obecenstvo