Skočiť na hlavný obsah

VŠECHOCHUŤ V BANSKEJ BYSTRICI

Tretiaci

Na konci apríla sa po dlhej dobe konečne konala exkurzia. Do Banskej Bystrice. Náš výlet začal v dedinke Tajov, v rodnom dom Jozefa Gregora Tajovského. V múzeu si pre nás pripravili aktivity, pomocou ktorých sme sa mohli dozvedieť veľa o jeho živote, rodine a zároveň sme mohli jeho dom samostatne preskúmať.
Ďalšou zastávkou bolo Múzeum Slovenského národného povstania. Výklad začal netradične - lektorka nám pustila veľmi emocionálny film o nemeckých deťoch. Počas prednášky sme mohli vidieť oblečenie, zbrane a rôznu muníciu z obdobia 1. a 2. svetovej vojny a SNP. V novovytvorenej interaktívnej miestnosti sme dokonca na vlastnej koži ucítili, aké hrôzy sa dejú v zákopoch.
Posledným bodom našej exkurzie bola Štátna opera, ktorá určite všetkým poskytla nezabudnuteľný kultúrny zážitok. Videli sme svetoznámu belcantovú komédiálnu operu Don Pasquale od Gaetana Donizettiho. Vystúpenie vynikajúcich spevákov sprevádzal bezchybný orchester skrytý pod javiskom.
Okrem nových poznatkov sme si domov priniesli aj dobrú náladu, zážitky či skúsenosti. Prešli sme si aj krásne centrum Banskej Bystrice, videli zaujímavú architektúru tohto historického mesta. Určite to nebolo poslednýkrát, čo sme navštívili Banskú Bystricu. Toto mesto nás chytilo za srdce.