Skočiť na hlavný obsah

Humanitárna pomoc - dobrovoľníci z II.A

Trieda

Počas týždňa, keď sa naši štvrtáci "potili" nad písomnými maturitnými skúškami a v spoločnosti čoraz viac začali rezonovať správy o ľuďoch z Ukrajiny, ktorí opustili svoje domovy, v II. A sa zrodila myšlienka, ako sa zapojiť a aspoň troškou prispieť a pomôcť. Na škole už pred tým prebehla úspešne materiálna zbierka. Tentoraz sme sa rozhodli zapojiť sa ako dobrovoľníci.

V sobotu 26. 3. 2022 sme sa siedmi (3 dievčatá + 4 chlapci) spolu s triednym učiteľom a jeho pani manželkou a dvoma maminami vybrali do Žiliny, kde v budove biznis centra Poštová funguje Ukrainska Spilka, ktorá poskytuje pomoc a sústreďuje zbierky materiálnej pomoci pod jednou strechou a poskytuje všetko potrebné pre tých, ktorí sa ocitli v tejto nechcenej situácii.

UA

Pomohli sme s triedením oblečenia (my sme urobili len "kvapku v mori"), chalani pomohli pri vykladaní aktuálne dodaných zásob a dievčatá sa zapojili do dokladania potravín, drogérie, hygienických potrieb do políc v obchodíku, v ktorom si Ukrajinci môžu tieto najnutnejšie veci kúpiť za "ďakujem".

Po štyroch hodinách sme odchádzali unavení ale spokojní. Odniesli sme si dobrý pocit, že sme pomohli tým, ktorí to teraz veľmi potrebujú.

II. A 1