Skočiť na hlavný obsah

Návšteva bratov Romanovcov - hokejistov

beseda

V stredu 9. júna k nám na Gymnázium v Kysuckom Novom Meste zavítali naši bývalí žiaci, úspešní hokejisti Michal Roman a Miloš Roman. V malých skupinkách sa stretli s našimi žiakmi a porozprávali im o svojich športových úspechoch a o tom, ako sa k nim dopracovali.

Zo strany žiakov padali rôzne otázky, medzi ktorými nechýbali otázky týkajúce sa rokov štúdia u nás na škole. Mládenci pospomínali na svojich pedagógov, spolužiakov a samozrejme aj na plnenie si školských povinností popri svojich športových aktivitách.

V rozhovore sme sa dostali aj ich pôsobeniu v reprezentácii Slovenska  v kategóriách U17, U18, U19, U20 ako aj Milošovmu pôsobeniu na Majstrovstvách sveta 2021 v Lotyšsku. Taktiež nám porozprávali o tom, v ktorých kluboch v súčasnosti pôsobia a aké sú ich najbližšie plány.

hokejisti

Na záver nechýbalo fotografické okienko a podpisová aktivita.

Bratom Romanovcom ďakujeme a prajeme im v ďalšom živote veľa úspechov.

A tu si môžete prečítať list od Miloša Romana.

Per aspera ad astra

(ťažkou cestou ku hviezdam)

 

V každom menšom či väčšom úspechu sa skrývajú roky vývoja, napredovania, vzdelávania, pracovitosti a správnej výchovy. Verím, že v mojej kariére zohrali najdôležitejšie úlohy: rodina, ktorá obetovala všetko, výber škôl s možnosťou napredovať najviac, ako to bolo možné a robiť to, čo milujem a túžba ísť stále ďalej a posúvať sa vpred.

      Rodina obetovala všetko. Rodičia a starí rodičia venovali maximálny možný čas a umožňovali mi byť v kontakte s aktivitou, ktorá ma robila šťastným, aj na úkor ich vlastného voľného času, voľna a oddychu. Verili mne aj bratovi a podporovali nás každý deň, každú minútu v tom, po čom sme snívali už od útleho veku.

Od základnej školy rodičia dbali na vzdelanie popri športe. Ako mladšieho ma vždy posielali v bratových šľapajach, on bol a je mojím vzorom. Na ZŠ Nábrežná sme obaja dostali skvelé základy, od ktorých sme sa mohli odraziť a zároveň sme mali možnosť napredovať v športe. Už vtedy som rád reprezentoval, aj keď to bol väčšinou florbalový turnaj, a  zážitky a ľudia z týchto rokov navždy ostanú v mojej pamäti. Ďalšie kroky viedli na Gymnázium v Kysuckom Novom Meste. Od prvého dňa na gymnázium bolo cítiť profesionalitu. Bolo náročné kombinovať hokej a plnenie školských povinností, ale aj vďaka individuálnemu plánu, v ktorom som mal stanovené podmienky na klasifikáciu, som mohol pokračovať v hokeji. Veľakrát bol môj program naozaj náročný a neboli sm aj dlhšiu dobu v škole, ale aj tak s celým učiteľským zborom nebol nikdy problém komunikovať. Vždy si našli čas a boli ochotní za každých okolností pomôcť. Na škole som stretol veľa skvelých ľudí, s ktorými stále udržiavam kontakt.

       Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo v tomto roku vyhrať s Třincom majstrovský titul v Česku a reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta v Rige.
      Viem, že za mojou neľahkou cestou sú najmä ľudia a im všetkým patrí jedno
veľké ĎAKUJEM.

Miloš Roman