Skočiť na hlavný obsah

Tajomstvo úspešného obchodu

„Obchod je ako manželstvo!“ Touto zaujímavou vetou nás privítal na hodine právnej a ekonomickej náuky náš online hosť Miro  Kubiš – Personal Bussiness Development Manager, z projektu To dáš!, ktorého si pozvala medzi nás pani učiteľka Žideková.

Program To dáš! vznikol v rámci medzinárodnej stratégie Youth Empowered, ktorú na Slovensku v spolupráci so strategickým partnerom getCLIENTS priniesla v roku 2019 spoločnosť Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. Tento program pomáha mladým ľuďom naštartovať ich profesionálnu cestu a riešiť prvé pracovné výzvy – hľadať a rozvíjať motiváciu, pomôcť si uvedomiť svoju hodnotu, naučiť sa ako nadobudnúť sebadôveru či zistiť, aké majú silné stránky a ktorým smerom chcú ísť.

Poďme teda k úvodnej otázke. Myslíte si, že obchod možno naozaj prirovnať k manželstvu? Verte či neverte, no je to tak.  O správnom  obchodovaní, o tom, čo je podstatné v obchodnom vzťahu medzi predajcom a kupujúcim, ba dokonca ako fungujú veľké obchodné spoločnosti, známe po celom svete, nám porozprával náš lektor.

            Pravdepodobne sa pýtate, načo by nám tieto informácie boli, ako by sme ich mohli práve v tomto veku zúročiť? Sme mladí ľudia, ktorí čo chvíľu opustia brány našej školy a mnohí z nás majú skryté túžby, sny a nejeden z nás uvažuje i o podnikateľskej kariére. Byť úspešný a získať si dôveru, nie je v biznise vôbec ľahké. Mnohí sme ani nevedeli, ako začať, ale naše obzory sa vďaka tomuto stretnutiu otvorili. Na stretnutí nám bol ponúknutý presný postup, pomocou ktorého by naša podnikateľská činnosť mala byť úspešná. Naučili sme sa, ako predať svoj produkt i “samého seba“. Poviem vám tajomstvo úspechu, najdôležitejšia je dôvera. Či už je to dôvera v predávaný výrobok, dôvera v značku, ba dokonca i dôvera v samého seba.

            Touto cestou sa chcem  poďakovať za možnosť vzdelávať sa v tejto, pre nás zaujímavej oblasti, pani učiteľke Mgr. Mariannke Židekovej a aj nášmu lektorovi Mirovi. Inšpirovali ste nás k zamysleniu sa nad sebou a nad vlastnou podnikateľskou činnosťou. Veď predsa stačí len nápad a odhodlanie! Tak ako povedal známy americký obchodník Lee Iacocca: „Úspech je zmesou tvrdej práce a veľkých snov.“. Verte si a nevzdávajte sa!