Skočiť na hlavný obsah

Vzdelávanie na Grúni

štvrtáci na Grúni

     Návrat do školy po karanténnych prázdninách bol pre každého žiaka veľkým skokom. Vyučovanie v školských laviciach sa vďaka rúškam stalo nepriateľom študentov. My žiaci štvrtého ročníka sme mali možnosť zúčastniť sa výstupu na Chatu na Grúni, kde prebiehal vzdelávací proces v prostredí prekrásnych hôr. V utorok 8.9.2020 sme v sprievode hmlistého rána vyrazili do Terchovej Čakalo už na nás slnečné počasie, ideálne pre doobedňajšiu turistiku. Cesta bola ako vždy veselá, plná očakávaní a dobrej nálady. Po príchode do nádherného prostredia Vrátnej doliny sme odštartovali náš výstup na Chatu na Grúni. Počas túry sme si všímali okolie, pozorovali hríby rastúce v okolitom lese a užívali si teplé lúče ranného slniečka.

      Pani učiteľka Jančigová nahodila rezké tempo, ktorým sme zvládli výstup za 42 minút. Po príchode na chatu sme si mohli užiť slniečko, vychutnať desiatu v prírode a poležať si na lehátkach. Čakala nás súťaž, v ktorej sme využili naše znalosti z biológie, geografie, fyziky či matematiky. Na všetko dohliadali pani učiteľky Jančigová a Kormanová a pán učiteľ Vlček.

      V štvorčlenných družstvách sme si zvolili názvy skupín. Medzi najkreatívnejšie patrili určite ABBA, Fazuľé, Žabky, Rišo či Slniečka. Skúsili sme si poskytnutie prvej pomoci pri zlomenine, odhad vzdialenosti dvoch predmetov, kreslenie topografickej mapy terénu či zisťovanie veku stromu. Počas súťaženia sme museli byť kreatívni, rýchli a vynaliezaví. Táto aktivita sa nám veľmi páčila a vďaka krásnemu prostrediu sme si túto formu vyučovania veľmi užili.

práca v skupinách         01         03

     Na záver sme sa všetci odfotili a náš výlet sme zakončili cestou k autobusu po šmykľavom chodníku. Atmosféru dopĺňal nielen smiech znejúci z každej strany, ale aj spev chlapcov zo 4.B triedy. Z výletu sme odchádzali príjemne unavení, plní skvelých dojmov a pekných zážitkov. Výučba v prírode bola pre nás zaujímavou zmenou, ktorú by sme jednoznačne privítali častejšie.