Skočiť na hlavný obsah

Ďalší úspešný KOŽAZ za nami

KOŽAZ 2019

V nádhernom prostredí Terchovej v časti Šípková sa v dňoch od 3.9. - 5.9.2019 konal už tradične tretiacky KOŽAZ. Kurz sme začali zábavnou cestou autobusom plnou hudby a smiechu. Naše stopy viedli na turistiku do Jánošíkových dier, kde sme odštartovali trojdňovú výpravu. Do batohov sme si okrem desiaty pribalili veľa dobrej energie, smiechu a spevu. Pozorovali sme živočíchy, stromy a príroda nám dopriala aj nádherný úkaz, odparovanie rannej rosy.

Po túre sme sa spolu s ťažkými batohmi vybrali do nášho dočasného domova, kde nás už čakali animátori spolu s množstvom aktivít, ktoré nás len čakali. Vyskúšali sme si Crazy beh, kde sme behali a hľadali úlohy, ktoré sme museli splniť. Súťaživosť nás poháňala vpred a každý zo seba vydal maximum. Večer prišli na rad zábavné spoločné aktivity, ktorými sme zavŕšili prvý deň.

S kikiríkaním kohúta sme sa zobudili do nového dňa. Čakalo na nás plno nových informácií o podaní prvej pomoci, azimutoch, zakladaní ohňa či triedení odpadu. Tieto nové znalosti sme si vyskúšali v aktivite s názvom Tour de les. V tímoch sme sa podľa mapiek, buzol a azimutov orientovali v lese a hľadali slová, podávali prvú pomoc v modelovej situácii priamo v teréne, zakladali oheň a to najdôležitejšie, spolupracovali a podporovali sa. Večer na nás už čakala aktivita, ktorá bola pre nás všetkých najzaujímavejšia. Nočný orientačný beh. Vyzbrojení čelovkami v trojčlenných tímoch sme sa vydali na cestu za kódmi, ktoré boli majstrovsky ukryté, vďaka naším vynaliezavým animátorom. Adrenalín a súťaživosť nás hnali vpred a únava išla bokom. Odmenou pre nás všetkých bola večerná opekačka spolu s našimi animátormi a učiteľmi.

Posledný deň sme ukončili zábavnými aktivitami, ktoré si od nás vyžadovali koncentráciu, spoluprácu a logiku. Vyskúšali sme si streľbu z praku, vzduchovky, ringo, indiaca či chodenie po lane.

Po troch dňoch plných smiechu, pohybu a nových kamarátstiev sme sa so smútkom vracali opäť domov. Vďaka našim učiteľom a animátorom, skvelému jedlu a super ubytovaniu si tento kurz budeme ešte dlho pamätať.