Skočiť na hlavný obsah

Na týždeň študentkou vysokej školy

v labáku

             Počas posledného týždňa školského vyučovania, 23.-28. 6. 2019, som sa zúčastnila 13. Letnej školy chemického a environmentálneho inžinierstva, ktorú organizuje Fakulta chémie a potravinárskych technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

              Letná škola začala v nedeľu ubytovaním sa na internáte Mladá Garda, kde som sa zoznámila s ostatnými účastníkmi. Aj keď sa väčšina z nás nikdy predtým nevidela, stala sa z nás zohratá partia ľudí, vďaka čomu sme si spríjemnili čas mimo laboratórií. Vo voľnom čase nás „mali na starosti“ koordinátori, študenti druhých-štvrtých ročníkov FCHPT, ktorí nás oboznámili so študentským životom. prednáška

              Nebolo to však len o zábave! Počas týždňa sme absolvovali zaujímavé prednášky a 6 laboratórnych prác. Organizátori nás rozdelili do 12 skupín, pričom každej skupine bola pridelená laboratórna práca, z ktorej štvorica, prípadne trojica študentov pripravila prezentáciu, ktorá mala byť predstavená v závere letnej školy, v piatok.

              V utorok prebiehal na fakulte deň otvorených dverí, CHEMSHOW, ktorého sme sa takisto zúčastnili. Deň pokračoval exkurziou vo firme Slovnaft a návštevou hradu Devín. Ďalšie dni sme strávili prevažne v laboratóriách, výnimkou ostáva štvrtkový večer, ktorý sme strávili športovými hrami – turnajom vo volejbale, futbale, prípadne stolnom futbale – a kvízom. 

             V piatok oficiálny program vygradoval, po odprezentovaní našich prác boli tí najlepší účastníci odmenení. Potom nás čakal už len obed a odchod domov. prezentacia

             Musím povedať, že som spoznala úžasných ľudí a dozvedela sa veľa užitočných informácií, ktoré v budúcnosti určite využijem. Zistila som, čo je náplňou práce chemického inžiniera, a že štúdium na tejto fakulte nie je len o chémii – ale najmä o matematike a fyzike. Letná škola je skvelá skúsenosť. Keby som sa jej mala zúčastniť znova, určite by som neváhala a prihlásila sa.