dnes je streda, 17. október 2018
meno:
heslo:

Mikulášsky turnaj

dátum: 11.01.2018 - 08:20:52, vložil(a): Mgr. Pieronová, zobrazený: 389 krát

      Čarovný šiesty december. Mikuláš odmeňuje dobré deti sladkosťami a ani na našom gymnáziu to nebolo inak. Žiaci o sladké odmeny zabojovali na už tradičnom Mikulášskom turnaji. V tomto roku sa k veslovaniu a stolnému tenisu pripojila ešte jedna disciplína – skok do diaľky z miesta.
      V stolnom tenise mala každá trieda zastúpenie v dvoch kategóriách. Do finále dievčat sa dostali Nadja Mihaldová (I. B) a Aneta Chovaňáková (III. A). V napínavom súboji zvíťazila Aneta. Tretie miesto obsadila Martina Kyklošová (II. A). V chlapčenskom finále zvíťazil Martin Kapusta (I. A) nad Aurelom S. Cvachom (III. B), tretí skončil Ondrej Lisko (II.A).
      Aj súťaž vo veslovaní prebiehala v dvoch kategóriách (I. – II. ročník; III. – IV. ročník). Každý tím tvorili dve dievčatá a dvaja chlapci. V 1. kategórii získali putovnú sovu a sladkú tortu Nina Baroniaková, Ľudka Králiková, Matúš Backa a Michal Jačmeník (II. B). V 2. kategórii potvrdili svoje minuloročné víťazstvo žiaci IV. B – Ľubka Oravcová, Klaudia Paršová, Matej Borovička a Michal Vojtáš.
      Napínavé súboje sa odohrávali aj v skoku do diaľky z miesta. Najlepšou dievčenskou skokankou sa stala Kristína Mlíchová (I. A), na druhé miesto doskákala Petra Belešová (I. B), tretia skončila Veronika Tichá (IV. A). Medzi chlapcami zvíťazil Juraj Pavlusík (II. A) pred Michalom Lehotským (II. B), tretie miesto obsadil Marián Škorik (IV. B). Do tejto disciplíny sa zapojilo viac ako polovica žiakov školy, i preto sme vyhodnotili aj najlepšiu triedu. Po spriemerovaní skokov jednotlivých žiakov zvíťazila športovo založená IV. B (žeby vplyv triedneho?).
      Víťazi jednotlivých disciplín popri sladkostiach boli odmenení aj malými vecnými cenami. Sme veľmi radi, že sa naši žiaci v takom veľkom počte zapojili a už teraz sa tešíme na ďalší ročník Mikulášskeho turnaja (Nech žije Mikuláš cup 2018!).

Mgr. Andrea Krkošková